top of page
  • lalabite

הרבה שואלים אותי- תגידי, זה שוקולד Raw?

לאחרונה יצא לי להגיע עם שוקולד lalabite לירידים גדולים ולפגוש המון אנשים שלא הכירו אותנו, ואחת השאלות הנפוצות ששאלו אותי היתה- "השוקולד שלך הוא Raw?"

אין ספק שבתקופה האחרונה, עם עליית המודעות לאוכל בריא ולהתליכי עיבוד במוצר, עלה קרנו של שוקולד raw, ממגוון סיבות טובות. להלן תשובתי המנומקת היטב, על מהו שוקולד raw, מדוע השוקולד של lalabite הוא לא, ואיך תוכלו להשיג / להכין שוקולד raw בעצמכם.


תהליך עיבוד בשוקולד מסחרי רגיל- טבעוני או חלבי, כולל מספר שלבים - קטיף, תסיסה, ייבוש פולי הקקאו, קלייה בחום גבוה, טחינה (קונצ'ינג) שמטרתה ריסוק שבבי הקקאו לרמה שהלשון לא תחוש בגרגיריות לאחר מכן מתבצע תהליך דחיסה לשם הפרדה בין חמאת הקקאו לעיסת הקקאו שאותה מערבבים עם מרכיבים נוספים של המתקה ו/או אבקות חלב, חומרי טעם וחמאת קקאו במינונים משתנים, בסוף ישנו תהליך הטמפרור שמטרתו להקנות ברק ולשמור את השוקולד קשיח במידה המדויקת, כך שהשוקלד לא יימס בקלות ויישאר יציב בטמפרטורת חדר.

שוקולד raw הוא שוקולד שעבר עיבוד מינימלי בטחינה קרה ותהליך הקלייה שלו לא עבר טמפרטורה מסוימת ( 43 מעלות) וזאת על מנת שכל הערכים התזונתיים שבו - אנטיאוקסידנטים, מינרלים וויטמינים, יישמרו בצורה מיטבית. כלומר, הוא לא עובר חלק מהשלבים, וחלק הוא עובר ברמת טמפרטורה נמוכה. שוקולד raw מאופיין בדרך כלל באחוזי קקאו גבוהים, שומן וסוכר נמוכים, והיות והוא שומר על צורה גולמית, באופן יחסי, הוא מסווג כ- "סופר פוד", בעל סגולות ריפוי ובריאות לגוף. היכן ה"מינוס"? והיות שהתהליכי שלו אחרים, לעיתים נחוש מרקם "חולי" ומרירות גבוהה יחסית, שלא תמיד חביבה על כולם.

שוקולד lalabite מיוצר בבית מלאכה בפינלנד, Bean To Bar - כלומר משלב קבלת פולי ה Criollo האיכותיים ביותר, ממקור אורגני וסחר הוגן וממשיך לתהליך טחינה, ערבוב וטמפרור ועד הכנת טבלאות השוקולד הנפלאות.

הוא מכיל רכיבים טבעיים בלבד, והוא 100% טבעוני ובכך הוא דומה לשוקולד raw, המכיל בד"כ 3-4 רכיבים בלבד. גם ב- lalabite הרשימה היא קצרצרה ואינה כוללת משמרים, מייצבים, או מרכיבים מלאכותיים וסינתטיים.

שוקולד lalabite הגיע לכאן בכדי להוסיף הנאה ושמחה לכלל אוהבי השוקולד ובכללם אנשים עם אלרגיות או רגישות מזון לחלב, אגוזים, בוטנים, גלוטן, סויה ועוד, כך שהדבר החשוב ביותר בו הוא היותו בטוח ב- 100% ונקי מאלרגנים. במידת חשיבות זהה, ביקשנו למצוא שוקולד מעולה בטעמו, שפונה לחתך אוכלוסיה רחב - ילדים ומבוגרים, כדי שכולם יאהבו אותו ויוכלו לחלוק טבלה. לכן בחרנו 2 סדרות: 46% בטעם "חלבי" / 55% מריר מעולה, שניהם עם מרקמים חלקים ורכים שמותאמים לחיך הישראלי, ולא רצינו סדרה מרירה מאוד, עם מאפייני טעם שמתאימים (לרוב) לאנשים בוגרים בלבד. בכך אנחנו מרגישים שהאיזון של בטיחות - הנאה- איכות, עונה על הצורך שהגדרנו לעצמנו, ובכך אנחנו גאים להיות ייחודיים וחלוצים בישראל.

אם אתם מעוניינים בטבלת שוקולד raw, תוכלו למצוא בכל חנות טבע, או לחילופין להכין זאת בקלות רבה לפי היחס הבא: 1/3 כוס חמאת קקאו נא, 2/3 כוס עיסת קקאו נא להמיס יחד בבין מארי, להוסיף חומרי טעם והמתקה כגון אגבה, או מייפל ומגוון טעמים נוספים לפי בחירתכם כגון, פירות יבשים, מלח גס, צ'ילי. מכניסים הכל לתבניות ולמקפיא למשך 15 דקות. השוקולד צריך להישמר במקרר, במיוחד בקיץ.111 צפיות0 תגובות
bottom of page