top of page

השוקולד שלנו הוא Worry Free! 

תשאירו את הדאגות במקום אחר, ותתמסרו לטעם המעולה של השוקולד שלנו. 

אם יש לכם רגישות או אלרגיה למזון, אם בחרתם בתזונה טבעונית, או שאתם נמנעים מגלוטן, הכירו את lalabite שהוא "free from" ואינו מכיל או עלול להכיל 8 אלרגנים: חלב, ביצים, אגוזים (לסוגיהם), בוטנים, שומשום, גלוטן – חיטה, דגים, וסויה. 

בשנים האחרונות שיעור האנשים עם אלרגיית מזון עולה על 5%, והוא קיים בשיעור גבוה אצל ילדים. לצד אימוץ אורח חיים של הימנעות מרכיבים מן החי בשל טבעונות או איכות הסביבה, רבים מחפשים כיום מוצרים בטוחים ומעולים ללא חלב, ביצים, גלוטן, סויה או כזה שלא עבר שינוי גנטי (Non GMO).

שוקולד lalabite הוא בדיוק בשבילכם, הוא מותאם, נבדק ומיוצר בסביבה נקייה מ- 8 אלרגנים ועדיין שומר על טעם מעולה, נסו אותנו!

vflogoSm.png

אלרגיה לחלב, רגישות ללקטוז

אלרגיה לחלב היא האלרגיה הנפוצה במדינות רבות ובהן ישראל. עד כדי 10% מהילדים סובלים מאלרגיה זו בילדות והיא בד"כ כוללת את חלבוני החלב המופקים מפרות, עזים וגם כבשים.

רבים טועים ומבלבלים "רגישות ללקטוז" , סוכר החלב, הנגרמת מחסור באנזים לקטאז עם אלרגיה לחלב ואלו אינן תופעות דומות כלל ועיקר. רגישות ללקטוז יכולה לגרום לחוסר נעימות רב במערכת העיכול ואיננה יכולה לגרום לסכנת חיים. 

טעות נפוצה שניה הנקשרת עם אלרגיה לחלב, קשורה בסימון הכשרות. רבים סוברים בטעות כי מוצרים מסומנים "פרווה" בטוחים לאלרגיים לחלב, אך לא כך הדבר. בהלכה מסמנים בכשרות "פרווה" גם מוצרים בהם נותרת שארית קטנה ביותר של חלב ועל כן אינם בטוחים לאלרגיים.

בשנים האחרונות, רבים שאינם אלרגיים לחלב נמנעים או מצמצמים צריכת חלב כחלק מאורח חיים. 

כל מוצרי lalabite נקיים מחלב ומיוצרים על קו נפרד ונקי לחלוטין ואינם מכילים חלבון חלב או לקטוז. הטעם ה"חלבי" מתקבל על ידי שילוב אבקת אורז, הרבה ידע ומקצועיות, אבקת פיות והרבה אהבה.

milk_brown_web.png

אלרגיה לאגוזים

אלרגיה לאגוזים בישראל היא אלרגיה נפוצה ביותר. מרבית האנשים עם אלרגיה זו אלרגיים רק לחלק מהרשימה הבאה המצוינת בטיוטת סימון האלרגנים- ברזיל, קשיו, ערמונים, קוקוס, לוז, מקדמיה, פקאן צנובר, פיסטוק, אגוז מלך ושקדים.

לפי הנחיות הסימון החדשות, במידה ויש יותר משני סוגי אגוזים ברכיבים, יוכלו לסמן אך ורק "אגוזים", מבלי לפרט. בפועל פרקטיקה זו השתרשה גם היום. עניין זה כמובן מקשה על האלרגיים רק לחלק מן האגוזים אשר נמנעים בשל כך מאותו מוצר,  או צריכים לאתר את החברה היצרנית / יבואנית כדי להבין את הפרטים.

בשל תכונות הפיזור של האגוזים והיותם רכיב טעם אהוב במתכונים רבים, קשה למצוא היום מוצרי מזון ארוזים, או סביבות עבודה נקיות מאגוזים לסוגיהם.

במפעל בו מיוצר שוקולד lalabite אין אגוזים : אגוזי ברזיל, קשיו, ערמונים, מלך, פקאן, צנובר, קוקוס, מקדמיה, פיסטוק ולוז. גם שקדים, למרות שזה לא אגוז.

הם אינם במפעל ואינם ברכיבי המוצר. 

nuts_brown_web.png

אלרגיה לחיטה

אלרגיה לחיטה היא אלרגיה נדירה מאוד בישראל, ועם זאת רבים מבלבלים אותה עם "צליאק" – רגישות לגלוטן, שתסמיניה כוללים בין היתר היווצרות דלקת במעי וגם כאבים, אך ללא סכנת חיים מיידית. החלבון שבחיטה מייצר הן את האלרגיה והן את הרגישות לגלוטן.

בשנים האחרונות אנשים רבים מאוד נמנעים או מצמצמים צריכת גלוטן כחלק מאורח חיים ויש הסוברים כי שיעורם באוכלוסיה הוא 10%. 

במפעל Dammenberg, המייצר את שוקולד lalabite אין גלוטן. לא במפעל ולא ברכיבים. מוצר שוקולד "חלב" ופטל מכיל שיבולת שועל שאינה מכילה גלוטן.

gluten_brown_web.png

אלרגיה לבוטנים

אלרגיה לבוטנים בישראל בהשוואה למדינות אחרות, היא אלרגיה שאינה רווחת. יש הסוברים שזאת בזכות החשיפה המוקדמת לחטיפי במבה. עם זאת, גם איתה "קשה לחיות" בהיבט של שכיחות מוצרי המזון וסביבות העבודה המכילות בוטנים וכן בגלל תכונות הפיזור שלהם. במפעל בו מיוצר שוקולד lalabite אין בוטנים. הם אינם במפעל ואינם ברכיבי המוצר.

peanuts_brown_web.png

אלרגיה לשומשום

אלרגיה לשומשום היא אחת האלרגיות הנפוצות בישראל ולצד זאת, שומשום קיים במאכלים אהובים רבים כגון חומוס, טחינה, חלבה ובסביבת העבודה של מרבית המאפיות.

בשל גודל הגרגירים ואופן פיזורם, קשה מאוד להימנע מלמצוא אותם במוצרי מזון ארוזים רבים, לא רק אסייתים.

המפעל בו מיוצר שוקולד lalabite נקי משומשום. הם אינו במפעל ואינו ברכיבי המוצר.

sesame_brown_web.png

אלרגיה לסויה

סויה הוא גידול ממשפחת הקיטניות.

למרות שאלרגיה לסויה, מבין האלרגנים, איננה נפוצה במיוחד, עדיין מדובר באחת האלרגיות שיותר "קשה לחיות עימן", כיוון שסויה, ובייחוד לציטין סויה משמש מוצרי מזון רבים ביותר ונמצא כמרכיב חובה (הקושר בין מולקולות) הן במוצרים והן בסביבת העבודה.

פעמים רבות, אלרגיה לסויה היא "עסקת חבילה" עם אלרגיה לחלב ובכך מקשה עוד יותר על מציאת מזונות בטוחים וטעימים. מסיבה זו, היה לנו חשוב שחלק מבין מוצרינו ייתן מענה לאנשים עם אלרגית לסויה.

לפני מספר שנים עלתה הסויה לכותרות כרכיב / מוצר שנוי במחלוקת ועד היום ישנם מחקרים לכאן ולכאן ובכל מקרה, ישנם אנשים המבקשים להפחית או להמנע באופן יזום מסויה.

שוקולד lalalbite בסדרת 46% (טבלה, חטיף אישי ושוקולד "חלב"-פטל) אינם מכילים סויה.

soy_brown_web.png

אלרגיה לביצים

אלרגיה לביצים היא אחת מאלרגיות הילדות השכיחות שעוברת בגיל צעיר.

חלבון ביצים משמש את תעשיית המזון במזונות רבים, בעיקר בתחום המאפים.

המפעל בו מיוצר שוקולד lalabite נקי מביצים. הם אינם במפעל ואינם ברכיבי המוצר.

egg_brown_web.png

אלרגיה לדגים

אלרגיה לדגים היא אחת מהאלרגיות הנדירות בישראל ויחסית קל להמנע ממנה בצריכת מזון טרי או ארוז, היות ואינו נפוץ במאכלים. 

המפעל בו מיוצר שוקולד lalabite נקי מדגים. הם אינו במפעל ואינם ברכיבי המוצר.

fish_brown_web.png
bottom of page